Sześć osób zastrzelonych w Chattanooga w stanie Tennessee, w pobliżu nabrzeża miasta

Sześć osób zastrzelonych w Chattanooga w stanie Tennessee, w pobliżu nabrzeża miasta

30 maja, 2022 0 przez admin

Sześć osób zostało zastrzelonych w centrum Chattanooga w stanie Tennessee, poinformowała w niedzielę policja.

Strzały rozległy się tuż przed godziną 23 w sobotę w pobliżu miejskiego nabrzeża, gdzie funkcjonariusze, którzy już patrolowali ten obszar, natychmiast zareagowali, aby udzielić pomocy, powiedziała Celeste Murphy, szefowa departamentu policji Chattanooga na niedzielnej konferencji prasowej.

„Funkcjonariusze obserwowali strzelanie do wielu stron, a następnie obserwowali wiele ofiar, które zostały trafione, ale strzelanina” – powiedział szef.

Według władz ofiary obejmowały dwie osoby w stanie krytycznym i cztery hospitalizowane z obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Większość, jeśli nie wszyscy, to nastolatkowie, wskazali urzędnicy miejscy na konferencji prasowej.

„Dzieci zawsze wdawały się ze sobą w bójki” – powiedział burmistrz Tim Kelly podczas imprezy. „Nowe jest to, że mają teraz dostęp do broni krótkiej i palnej”.

Dodał: „Łatwy dostęp do nielegalnej broni zabija dzieci”.

Do kłótni doszło wśród grup dzieci stosunkowo późno wędrujących po okolicy, co skłoniło funkcjonariuszy do rozmieszczenia się w śródmieściu i na nabrzeżu jeszcze przed rozpoczęciem strzelaniny, poinformowali urzędnicy miejscy.

Zainteresowana osoba zatrzymana w celu przesłuchania i śledztwa z dnia na dzień nie stała się podejrzanym, powiedział Murphy, a poszukiwania dwóch podejrzanych o postrzelenie kontynuowano.

Napastnicy nie brali udziału w strzelaninie, jak powiedziały wcześniej władze, ale raczej otwierali ogień z tej samej strony sporu przeciwko innej grupie, gdy strony starły się pod koniec soboty, powiedział szef.

Śledczy uważają, że celem była jedna osoba, a reszta zaatakowanych była „niezamierzona”, powiedział Murphy.

„Ostatniej nocy nasze miasto odczuło straszliwy koszt przemocy z użyciem broni. Moje serce jest z rodzinami, których życie zostało zburzone przez tę przerażającą sytuację” – napisał Kelly na Twitterze w niedzielę rano. „To niedopuszczalne – nasze miasto i nasza społeczność będą działać”.

Wkładali TJ Swigart, Lindsey Pipia i Josh Cradduck.